Listopad 2010

Ne perds pas le temps et apprends ton vocabulaire!

24. listopadu 2010 v 22:14 | Yves |  Diary
A tak nám pěkně plyne den za dnem. Vstát -> přežít -> jít spát, to je denní program. U mě tomu samozřejmě není jinak, ale občas se vyskytne den, který, ač to nejdřív tak nemusí vypadat, se celkem vyvede. :)
Protože se ti ''chytří'' lidé z Blatné rozhodli opravit jakousi část silnice, která vůbec není rozbitá, čekáme vždycky ráno čtvrt hodiny, než se ten pitomej autobus zase rozjede. Osobně by mi to ani nevadilo, ale ty trapný omluvy typu ''Promiňte, ale autobus přijel pozdě.'' nebo jestli chcete ''Excusez-nous, notre bus est arrivé en retard'', mě už vážně nebaví. A když se dostavíte zrovna na hodinu, kde má učitelka špatnou náladu, tak to potěš koště.

Třeba naposled... Tu hodinu se zrovna rozdávaly diktáty, který dopadly naprosto hrozně. (Tož ale nějaká židle se domů hodí, ne? :D) a já opět přišla pozdě. Učitelka se možná tvářila normálně, ale v hlavě mě zabila nejmíň třikrát + mi vynadala za vedení mého sešitu 3v1. (ZSV + Informatika + mluvnice, mimochodem - praktické :D)

No a dneska jsme už nejmíň postý probírali Bibli. Já chápu, že je to nejčtenější a nejpřekládanější kniha na světě, ale to rozebírání mě vážně nijak nebere. Proto většinu hodiny trávím očima v sloup a kreslením na sousedčinu ruku. :D
Druhou hodinu jsme všichni očekávali test, ale nakonec se nic nekonalo, jelikož učitel ''je na tom hrozně''. Místo toho jsme se učili něco, co nepobírám, protože jsem podstatnou část hodiny strávila kreslením komixu s debilním dějem. :D (o tom, jak housenka hledá kamarády)
Normálně by měla následovat moje super-oblíbená hodina, tělocvik. Sice jsem se chtěla ulejt, ale nakonec se konala biologie :) a dějepis. :/ Vyprávění o egyptských zemědělcích jsou mi holt u... kradený. =))
No a nakonec následovala fajná dvouhodinovka francouzštiny. V tý první jsem se mimo učení naprosto stupidních slovíček věnovala i kreslení, což se našemu profesorovi jaksi nezamlouvalo. Proto mě na konci hodiny vyzkoušel a smůla, uměla jsem všechny. =))
No a když jsem se v průběhu tohoto vysoce zajímavého vyučování dozvěděla, že test o příští hodině bude obsahovat i to podle mě nejnemožnější francouzský sloveso (= s'assoir), naštvaně jsem otevřela Bescherelle (''super'' přehled časování všech frj sloves), zabořila do něj nos a téměř přehlídla jistou osobu, která mi to poté odpoledne vyčetla. Co to znamená? Na příští test se budu učit doma. =))

Je n'écrirai plus ni mot sans mon avocat.

22. listopadu 2010 v 21:14 | Yves |  Diary
Protože si někdo stěžoval, že tři tečky nejsou moc dlouhej článek, tak jsem se rozhodla napsat něco delšího. Za to, že článek bude ke čtení, neručím. =))
Možná bych měla trochu vysvětlit, proč, co a jak. Je to dost jednoduchý. Tenhle blog má přeci jenom pro mě naprosto skvělou doménu a představa, že by nebyl anebo ho vlastnil někdo jinej, je hrozná. Krom toho, ten zelenej design si nezaslouží být na neaktivním blogu. :D To znamená, že se pokusím sem tam něco napsat nebo přidat. :)
Doufám, že se snad brzo rozepíšu o věcech, kterýma poslední dobou trávím čas. (jeden příklad za všechny = taneční :D) No a pak mám možná ještě pár nápadů, tak se nechte překvapit. ;)
Btw, s oblíbenýma blogama něco vymyslím, i když si popravdě už pořádně nepamatuju, kdo to všechno byl. Takže až se budu ve škole zase nudit, budu vědět, co mám dělat. =))=))

Zatím se mějte, Y.


Titulek

21. listopadu 2010 v 0:12 | Yves
...