Červen 2011

Diplomek pro Mon :)

21. června 2011 v 22:22 | Yves |  Graphic
Photoshopovej mág Yves se teda zrovna nepředvedla, ale tak znáte to. O to ani nešlo... :)))

Tady máte řešení, proč je Elton při koncertě vždy tak dobře naladěn... :)
''I want always go on the Montay blog com...''

A pokud chcete tenhle blog navštívit (což vám Yves s Eltonem doporučují), tak si jednoduše opište adresu z diplomku. Anebo... si ho najděte v Menu =))

15th day – A song that describes you

20. června 2011 v 21:22 | Yves |  Challenge
Co bych popisovala, písnička to popíše dokonale :))

QUEEN - I WANT TO BREAK FREE

I've fallen in love
I've fallen in love for the first time
And this time I know
It's for real
I've fallen in love
God knows
God knows
I've fallen in love

14th day – A song that no one would expect you to love

19. června 2011 v 22:09 | Yves |  Challenge
Tak a jsem tu zas! A mám pro vás... challenge, jako vždycky :D
Nevím, jestli byste to do mě neřekli, ale jako milovník staré hudby je tohle přeci jenom trochu... nečekaný. Ostatně začala jsem jí poslouchat jenom kvůli tomu názvu, protože banda magorů, co ve filmu dělají nazí kotrmelce (definice skupiny), by mě k ní zřejmě fakt nepřilákala... :D

ALL TIME LOW - HELLO BROOKLYN
Myslím, že jsem právě spáchala dobrovolnou sebevraždu.


13th day - A song that is a guilty pleasure

19. června 2011 v 0:50 | Yves |  Challenge
Mám pořád trochu problém pochopit význam slovního spojení 'guilty pleasure', takže dohoda je, že já to radši nekomentuju a vy se radši na nic neptáte... =))=))

:))

12th day - A song from a band you hate

19. června 2011 v 0:19 | Yves |  Challenge
Chachá!
Je mi jedno, jestli tohle neuznáváte jako kapelu, je mi jedno, jestli si nenecháte ujít každej díl, je mi jedno, že si myslíte, že jejich verze jsou nejlepší. Já je prostě nemůžu vystát!
A o čem že to tu celou dobu (dobře, 2 řádky) píšu? Některým to došlo, některým ne, já vám to řeknu. Je to Glee. Teď si řeknete ''ta je blbá, zpívají dobře, sama by to nedala, nic o tom neví''. Dobře, uznávám, že někteří z nich mají hlasy slušný a něco by se s nima dělat dalo. Ale proč teda hrajou v tomhle seriálu a s prominutím kurví nejlepší písničky? Co z toho potom je? Že pubertální výrostky, co v životě neslyšely originální verze písniček, budou tvrdit, že je to hrozně skvělý a že jiný (=originální) verze jsou trapný a nudný. Ale ta originální kapela to složila, nahrála a dosáhla s tím úspěchu... Mám s tím zkušenost asi takovou, že jedna moje známá sdílela na facebooku nějakou Glee verzi. Jsem jí k tomu psala, že je to od týhle skupiny a ona, že tohle je lepší. Ne a ne a prostě není!
No a když už teda chtějí přejímat písničky, tak ať si aspoň nechají ty moderní komerčnosti a nešahají na Queeny, Journey, Fleetwood Mac a a tak dál. Ještě nám tu pak někdo bude tvrdit, že jsou lepší jak Freddie & spol. To bych nejspíš zabíjela, protože z Glee verze Bohemian Rhapsody je mi šoufl.

GLEE - DON'T GO BREAKING MY HEART
A to jsem si před napsáním článku myslela, že Eltona zatím nechali na pokoji...

Originální verzi (Elton John + Kiki Dee) si najděte, protože jí nechci dávat do takhle ošklivýho článku. :D

PS: Pokud jste originální verze znali a poslouchali i před Glee, ale Glee se vám celkem líbí, tak dobře. Ale stejně nechápu, proč na to potom koukáte.


11th day – A song from your favourite band

18. června 2011 v 23:45 | Yves |  Challenge
Pardon, pardon, pardon! Ale tohle nebyly pěkný dny, neměla jsem náladu přemýšlet nad písničkama a ani dávat na blog. Takže to napravuju teď. A už mlčím s omluvama, protože už mě nebaví a nechci si kazit článek s Crowded House...
Písnička od oblíbené skupiny. Na to, jak to zní složitě (protože jich opět každý máme milion) je to překvapivě lehký. Neumím to vysvětlit, prostě tu musí být Crowdies a jejich hitovka Something So Strong. Brzo to bude rok, co jsem jí slyšela poprvý a rok, co jsem se do ní absolutně zaposlouchala. Kdysi jsem kvůli ní málem nestihla autobus, protože 'někdo' (viď Moni) jí sdílel na Twitteru a já si jí ráno pouštěla pěkně dokola. :) No a z toho se potom tak nějak vyvinul rituál, že mi hrála každý den po probuzení (verze Farewell To The World :x)... :)

CROWDED HOUSE - SOMETHING SO STRONG
Teď koukám, nějakej zvláštní začátek se Smoke On The Water :D Dobře Neil & spol! :D

A žádný narážky, protože tohle je ............................. Love of my life! :)


10th day - A song that makes you fall asleep

15. června 2011 v 23:37 | Yves |  Challenge
Pro začátek musím poznamenat, že pokud nejsem ospalá, tak mě neuspí nic, i kdyby to bylo sebevíc nudný. Když mě to bude nudit, tak to prostě vypnu a budu vzhůru dál. Par contre, když jsem ospalá a jediné přání je lehnout do postele a zavřít oči, je opravdu jednoduchý vybrat si písničku. V podstatě to může být skoro jakákoliv. Ovšem tahle si zaslouží zveřejnění, protože jsem jí poslouchala celej tejden, co jsem jezdila domů hodně pozdě a unavená. Vždycky jsem se nemohla dočkat toho, až si lehnu a pustím si jí. Nádherný večerní rituál. Jenže tím nechci říct, že by mě nudila. Jenom je dost uklidňující a ta část od ''...into the shining sun'' [03:07] je nádherná. Samozřejmě se také (jako většina písniček od Pink Floyd) může chlubit úžasným kytarovým sólem. Nechápu, kde pořád brali nápady... =))

PINK FLOYD - COMING BACK TO LIFE
Z alba The Division Bell, vydaného v roce, kdy jsem se narodila... :)

9th day - A song that you can dance to

14. června 2011 v 22:16 | Yves |  Challenge
Tak a teď se zvednu ze židle, vezmu na sebe šaty s pořádně se točící sukní, stříbrný jehly a půjdu si zatancovat sambu. Tahle byla v pokračovacích tanečních moje nejoblíbenější na sambu. (Ostatně samba byla i je vlastně můj nejoblíbenější tanec. :D) Co mě sakra mrzí je to, že tu co jsme se učili, si doma prostě nezatancuju. Ale tancovat jí každý pondělí na školní chodbě během poledky, kdy jistá osoba chodila domů, mělo taky svoje kouzlo... :)))

King Africa - E-O-Zumba-E
Potřebuju tanečníka ;)

L'événement de cette année! Dans ma ville!

13. června 2011 v 22:45 | Yves |  Diary
[Událost roku! A u mě ve městě!]
A teď jak začít. Každej rok (teda letos to bylo podruhý) se v Blatný konají rybářské slavnosti (na počest Blatenské Ryby :)). Většinou k tomu bývá doprovodný program jako koncerty, akce pro děti a tak. Vzpomínám, že jsem si tam loni koupila obrovskej popcorn a strávila jsem tam celý odpoledne (tím, že jsem s kamarádkami seděla na lavičce a jedly jsme ten popcorn). Ovšem letos to byla trochu větší akce... :D (CČ!)

8th day - A song that you know all the words to

13. června 2011 v 22:00 | Yves |  Challenge
Fakt je, že dneska bych si nemusela odpustit nějaký delší komentář. Takže, tuhle písničku jsem objevila díky jednomu mému známému, který se naučil ten začátek hrát na klavír a tak jí sdílel. Já si jí nějak poslechla, říkám si pohoda, je docela pěkná. Potom mi to nedalo, poslechla jsem si jí znova a pak to dopadlo tak, že jsem jí poslouchala asi celej den...
A k těm slovům. Když jsem doma sama a mám náladu, tak se pořádně rozezpívám a dělám si domácí karaoke. Díky tomu, že to nikdo nemůže slyšet, zpívám i ty nejtěžší interprety jako třeba Queen (na Bohemian Rhapsody si netroufnu, ale I Want it All, No One But You, I Want To Break Free klidně... :)) No anebo Europe a právě tuhle. Mám jí o dost radši než The Final Countdown. :)

EUROPE - SIGN OF THE TIMES
Dokonce mám tuhle live verzi i v mobilu... :)


7th day - A song that reminds you of a certain event

12. června 2011 v 22:48 | Yves |  Challenge
Dneska opět jenom krátce, protože 1) chce se mi spát, 2) nechce se mi vysvětlovat, jakou událost mi to připomíná... Každopádně je to nádherná písnička a fakt je, že k tý události se i docela hodila.

CLIMIE FISHER - LOVE CHANGES (EVERYTHING)


6th day - A song that reminds you of somewhere

12. června 2011 v 1:42 | Yves |  Challenge
Aaaaaaaaaah, dneska pozdějc čekejte velký čláánek o tom, jak jsem navštívila koncert Queenie. Teď už jsem teda polomrtvá, tak jenom splním challenge za včerejšek... :D
Dobře, takže písnička, která mi připomíná nějaké místo. Hehe, hodně jsem přemýšlela, až mě napadla tahle. Připomíná mi náš pokoj na lyžáku, to jak jsme si tam s holkama skvěle rozuměly. Ten pokoj s osmi postelema, kde jsme zažily neuvěřitelný srandy. E. měla v mobilu remix Včelích medvídků právě s touhle písničku. No a my na ní nehorázně pařily... (třeba i na lanovce a tak :D Vždycky pustit a jedém!)
Po návratu domů jsme jí hned hledaly a skoro všechny sdílely na FB. Jo, byly doby... :)

THE BLOODHOUND GANG - THE BAD TOUCH
Btw, nekoukejte na text, prosím! Já vím, že je to úchylná písnička, ale je prostě kůl...! =))=))


5th day - A song that reminds you of someone

11. června 2011 v 0:04 | Yves |  Challenge
Dneska jenom krátce, za prvý je pár minut po půlnoci a za druhý se začínám děsně bát zítřka, takže nemám náladu na psaní slohů... A koho že mi tahle písnička připomíná? Jednoduše, Jacka McCoye z L&O... =))

THE CLASH - LOST IN THE SUPERMARKET
:)


4th day - Song that makes you sad

9. června 2011 v 22:42 | Yves |  Challenge
Čtvrtý den je tady a s ním téma 'Song that makes you sad'. Myslela jsem si, že to bude fakt těžký, ale až teď večer mi došlo, že je to přesně naopak. Já sice zase tak často smutná nebývám, protože pokud nejde o něco vážnýho, jsem schopná většinu věcí brát docela s nadhledem a přecházet je. Ovšem tahle písnička mi bude už navždy symbolizovat jednu velkou zmařenou šanci... Umím jí zahrát na kytaru a je to vůbec první kytarový sólo, co se mi podařilo naučit...
Nikdy nezapomenu na 21.12.2010, kdy jsem se svojí elektrikou seděla před aulou a hrála přesně tuhle písničku pro... to je jedno. Na to, jak jsem byla nervozní a na to, jak to tam tenkrát bylo skvělý. Jak jsem se potom vrátila do třídy na zeměpis čtvrt hodiny po zvonění, rozzářená tak, že všem došlo, čím jsem asi byla zaneprázdněna. Jak jsem byla zamilovaná...
Já tuhle písničku miluju, miluju její text, Freddieho i Brianovo podání, ale vždy když ji slyším, tak vzpomínám. Vzpomínám na celý podzim 2010 a vlastně díky ní budu vzpomínat na celý tenhle školní rok.

QUEEN - TOO MUCH LOVE WILL KILL YOU
Too much love will kill you... in the end...3rd day - Song that makes you happy

8. června 2011 v 23:16 | Yves |  Challenge
Haa, třetí den a já stále poctivě plním challenge. Aspoň tu taky konečně přibydou články *mne si ruce*. Dnešní téma písničky je 'Song that makes you happy'. Docela mě to zaměstnalo... :)) Nakonec jsem vůbec nevím jak dospěla k téhle hitovce. Jesli si to Monik bude číst, tak bude mít radost. :D Je to super kůl kiwi kapela,s barevnými obleky, která je navíc předchůdcem jedné z nejlepších (= nejlepší) kiwi kapel (= všech kapel) vůbec. Anoo, dovolte mi, abych vám představila................................................ Split Enz a jejich hitovku I Got You!!!! Uvidíte video, kde zpěvák, Neil Finn, hází naprosto neuvěřitelně výrazy. =))

SPLIT ENZ - I GOT YOU
Jsem ráda, že se tu zrovna tahle písnička objevila :) Sice jsem nejdřív chtěla dát tebe, strýčku Eltone, ale všechno má svůj čas...2nd day - Your least favourite song

7. června 2011 v 22:59 | Yves |  Challenge
Víte, že jsem na to skoro dneska zapomněla? Holt mám v hlavě momentálně jenom to, jak z biologie a zemáku mít na konci roku za jedna. :D OK, let's go, můj nejméně oblíbený song? Tak jako našlo by se jich hodně, skoro můžu říct, že převážná většina současné hudební scény. Ovšem když jedna, tak jedna. Ne, že by se mi chtělo prznit blog zrovna tímhle, ale když už to challenge žádá... :)
JUSTIN BIEBER - BABY
Nemůžu vystát ten jeho zpropadenej hlas a to, že si tu písničku pak obyčejně prozpěvuju půlku dne. Mimochodem, taky vám ten klip přijde neuvěřitelně naivní? =))=))


1st day - Your favourite song

6. června 2011 v 20:44 | Yves |  Challenge
O této věcičce jsem se dozvěděla díky Monik, která ji již úspěšně absolvovala. Jde vlastně o to, sdílet každý den písničku podle zadaného tématu. Teď si myslím, že to není nic těžkýho, ale věřím, že brzo se s tím začnu pořádně trápit. :D
Pro dnešek je tématem 'Your favourite song'. Je jasné, že oblíbených songů má každý milion, ale mně v hlavě okamžitě blikla žárovka směr Queen -> album The Miracle -> Breakthru. Ta písnička má neskutečnou energii, úžasnej videoklip a vcelku fajn text. :) Takže tady je.

QUEEN - BREAKTHRU
Taky si jednou zapařím na vlaku! :))


Je vis, je vis, je meurs, je vis...

6. června 2011 v 20:13 | Yves |  Diary
[Žiju, žiju, umírám, žiju...]
Nějak nevím, jak bych začla. Koukám, že jsem tu zase psala sto let zpátky a shrnout všechny události za min. měsíc je trochu složitý. Ale tak abych začala...