Srpen 2012

Who says you need to buy a guitar?

31. srpna 2012 v 0:41 | Yves |  ostatní
Je to už nějaká chvilka, co jsem plánovala napsat tenhle článek. I když už na začátku musím varovat, že psaní o oblíbeném filmu rozhodně není moje silná stránka, protože se považuji za naprostého filmového barbara. Je to jednoduché, prostě nemám až takovou potřebu na filmy koukat (radši si poslechnu oblíbený album). Stává se hodně často, že se s někým bavím a on se diví, co všechno jsem neviděla. To znamená, že o filmech se se mnou raději nebavte ;)

Svár Pink Floydů se Simple Plan

27. srpna 2012 v 0:38 | Yves |  ostatní
Když jsem byla loni na podzim u kamarádky, chytly jsem naši tvůrčí náladu. Obyčejně píšeme střídavě povídky na různá témata. Kdysi to byli hoši z naší školy, ale poté jsme přešly na téma hudba. Přestože máme každá naprosto odlišný vkus, dokážeme to myslím dobře promíchat. Tahle báseň vznikala celý večer asi do pěti ráno (při zásobě energy drinků :D). V tu dobu jsme v literatuře zrovna brali Karla IV. a díla z jeho doby. Mezi to patřily i lyrická díla, kde se dvě strany hádaly, co je lepší (např. Svár vody s vínem). Protože tato doba byla silně nábožensky založená, byla i zmínka o Bohu v dílech důležitá. Proto je naše báseň pojatá tak, jak je. Doufám, že pominete veškeré (rýmové a historické) nedostatky a podobně a budete se soustředit na... to ostatní ;)
Poznámka: Berte to s nadhledem ;) Rozhodně nejde o výsměch jakékoliv osobnosti, ba naopak, všechny jsou námi obdivovány (ano, i Petr Chelčický).

Les vacances idéals (?)

11. srpna 2012 v 14:58 | Yves |  Diary
[Ideální (?) prázdniny]

Sice nevím, jestli mám zrovna múzu na to, aby se mi podařilo napsat něco čtivého, ale už od čtvrtka mám v hlavě potřebu vypsat to právě sem. Jak asi tuší každý, kdo je školou povinen, právě jsme za těsnou polovinou prázdnin. Ty moje dříve ubíhaly tak nějak normálně a proflákaně. Netoužím po tom jezdit někam pod stan, na vodu a podobně, protože se mi to příčí. I tak jsem nepovažovala svoje prázdniny za nudné. Letos k tomu ovšem přibyla jedna podstatná činnost. Abych zase nemusela jenom poslouchat, že nic nedělám, šla jsem o prázdninách pracovat. A nemůžu si stěžovat. Práce to není těžká (ani už ty čísla, který musím splnit, se mi nezdají tak vysoký) a díky tomu, že přijdu domů ve 2 odpoledne, mám zbytek dne volno. A jak já takové volno vlastně využiju? Myslím, že jako každý druhý zajdu ven, strávím ho doma anebo (ta nejlepší možnost) jedu do Písku na zkoušku! Jako ve čtvrtek :)

5 alb, která změnila můj dosavadní život

5. srpna 2012 v 0:02 | Yves |  ostatní
Už dlouho se chystám opět napsat článek. Dokonce jsem měla i několik nápadů, ovšem všechny byly smeteny článkem, který jsem dnes večer objevila (můžete přečíst zde). Vzhledem k tomu, že mě neskutečně baví psát o oblíbené hudbě, dlouho jsem neváhala. Předpokládám, že můj článek asi nebude jeden z nejlepších, ale jako prohlásila Summer ve Škole rocku, nedělám to pro známky (v tomhle případě spíš pro výhru).
Těžko říct, jestli v 17i letech můžu mluvit o tom, že mi alba změnila život. Co ale vím rozhodně je to, že všechna změnila moje vnímání hudby, nejvíce asi poslední dvě. Alba nejsou seřazena podle oblíbenosti, ale chronologicky. Dá se na tom celkem dobře sledovat můj hudební vývoj v posledních 5 letech. Změněný život se tomu sice asi říkat vážně nedá, ale dobrý směr do budoucnosti podle mě ano. :) Poslední poznámku, kterou uvedu, bude to, že jako kytaristu na úrovni mírný pokročilý (snad jsem se moc nepřecenila) mě vždy nejvíc zajímá, jak jinak, ta věc se šesti (občas i dvanácti) strunami.

Myslím, že můžeme začít...