Říjen 2012

All in all it's just another cake in the wall...

27. října 2012 v 23:27 | Yves |  ostatní
Nikdy jsem neměla ráda dorty objednané na zakázku z cukrárny. Nejenže mi přijdou drahý, ale ve spoustě z nich je marcipán, který nejím. Anebo různý čokoládový, oříškový nebo prostě jinak přeslazený polevy a náplně, ze kterých mi není volno již při pomyšlení na ně. Jednoduše, dorty pečeme doma. Co na tom, že nemají tři patra, nejsou přezdobený jako stavba ve stylu baroka a soutěž dortů by asi taky nevyhráli? To je úplně jedno. Jde hlavně o ten pocit tvoření... A ten je skvělý (pokud vám příprava dortu zrovna nezpůsobuje menší katastrofu v kuchyni :)
Letos jsem měla už pár měsíců v hlavě svou představu dortu. A dneska se mi jí s mamkou konečně podařilo naplnit. Ona pekla, já zdobila. A s výsledkem jsem neskutečně spokojená. :)


příští rok plánuju Dark Side of The Moon, už se těším na barvičky :)

Here we go, rockin' all over the world!

14. října 2012 v 23:29 | Yves |  ostatní
I kdybyste chtěli, tak na hudbu, která vám někdy prostoupila uchem do mozku, nejde zapomenout. Někdy se o to snažíme (hlavně v případě, že tu hudbu považujeme za trapnou a raději nezmiňovatelnou), ale někdy si člověk vzpomínky rád uchová. Jestli na nějakou skupinu budu ráda vzpomínat, tak to bude mezi mnoha jinými i Status Quo.

Je m'en fiche de votre opinion... l'automne est magnifique!

7. října 2012 v 1:31 | Yves |  Diary
[Kašlu na váš názor... podzim je kouzelný!]


Myslím, že kdyby mě rodiče nepřemluvili, abych si užila jeden z posledních slunečních podzimních dnů a jela s nimi navštívit babičku, o hodně bych přišla. Nejenže se mi líbila vyhlídka, že u babičky vyprosím jednu z knížek, co mám dostat k narozeninám, ale i počasí z okna vypadalo vážně pěkně. Takže jsem nahodila jeden ze svých kabátků a jeli jsme.

Protože se mi nechtělo sedět u babičky doma, šla jsem se projít. No a když už se tak procházíte, tak proč nezkusit zachytit atmosféru fotografií... Sice po mojí úpravě vypadají spíše jako pořízené v červenci, ale můžete mi věřit, že jsem vážně stála na posečeném poli, vlasy mi vlály ve větru a v uších hráli nějací Floydi... (přesněji řečeno ti nahoře, lepší dokreslení atmosféry skutečně neexistuje)

... sláva Photoshopu

Décrivez cette semaine par un seul mot. ...bizarre!

5. října 2012 v 19:47 | Yves |  Diary
[Popište tento týden jedním slovem... Divnej!]

Byl totiž fakt divnej. Typické pondělí s jeho devíti neustále-se-na-ně-musíte-soustředit hodinami se tentokrát nedalo moc vydržet a těžko říct co za to může. Každopádně v hodinách hudební výchovy jsme už u trubadurů, což znamená, že do 20. století bychom se mohli dostat ještě letos. Taky jsem dostala hroznou chuť přednášet různým třídám o Floydech nebo Zeppelinech podobně jako to dělal můj kamarád o Queen. Teď jenom jak to zařídit... Možná by stačilo dojít za paní učitelkou, ale když by mi to dovolila (protože by to asi nebyl takový problém), tak bych to zase asi nejraději zrušila, protože bych měla neskutečnou trému před ty lidi vůbec vylézt. Navíc moje schopnosti projevu před více lidmi si zatím ověřuju ve třídě a není to žádná sláva. Sice se občas směje i paní učitelka, ale horší je, že v tom případě se směju i já. A věřte, že byste mě skutečně nechtěli vidět v takovém skutečně velkém smíchu... Protože pak nemůžu přestat. Každopádně to ale ještě pořádně promyslím, protože na jednu stranu by mě to fakt mohlo bavit. Pěkně přinést do školy Rozárku a vždycky jim tam k tomu něco zahrát. Uvidíme... :)

Parfois, on doit simplement choisir.

1. října 2012 v 22:43 | Yves |  Diary
[Někdy si prostě musíme vybrat.]

A ne vždy ten výběr bývá lehký, Člověk zvažuje obě možnosti, přemýšlí nad jejich výhodami, nevýhodami i nad možnými následky svého jednání. Dnes večer jsem také měla velice těžký výběr...


Kdo vyhraje? Knížka, ve které zrovna čeká kapitola s názvem JIMMY, nebo raději dějepis s fakty o životě rolníků a rytířů, mimochodem zítřejší test? ;) Když jsem tohle před chvílí viděla na stole, neodolala jsem... A jakže tento souboj nakonec dopadl? Samozřejmě, mým oblíbeným kompromisem. Nejdříve se zbavit nepříjemného a potom se kochat. :)

(Možná bych příště mohla napsat něco delšího... :))
Y.