Prosinec 2012

Šťastný Nový rok! / Happy New Year! / Bonne année!

31. prosince 2012 v 14:45 | Yves |  ostatní
Jak oslavit konec roku? No, nenapadá mě moc způsobů (a proto vůbec třeba nevím, co se dneska večer bude dít :D)... Každopádně jak takhle sedím odpoledne u notebooku, tak mě napadlo, že bych mohla napsat poslední článek roku 2012. Tento rok byl takový... nějak nevím, co si o něm mám myslet. Teprve v březnu k nám do kapely přišla T. a mně se to sakra zdá, jakoby to byla věčnost. No, minimálně z několika důvodů je to dobře. :D Taky jsem podle několika lidí udělala pokrok ve hraní na kytaru, z čehož mám asi největší radost. Stalo se mnoho věcí. Mezi další, ze které mám radost patří například ta, že můj blog získal několik dalších návštěvníků. Tímto vám moc děkuji a doufám, že se vám můj blog bude líbit i nadále.

Je sice pěkný, že přichází nový rok, ale je potřeba si také uvědomit, že odchází ten starý... Čas na změnu. Zničit staré principy a začít nanovo. Teď zrovna nemyslím ty předsevzetí typu zhubnout a tak... Začněte nový rok pokud možno nejlépe a ať vás optimismus a pozitivní náhled na svět provází dalšími dvanácti měsíci, které nás čekají.

A nakonec, když je ta hudba pro mě (a můj blog) tak důležitá, nezbývá nic jiného než zakončit článek a rok 2012 písničkou. A i když to není jeden z mých nejobvyklejších šálků čaje, tak vzadu v poličce se taky najde. :)


Ať se vám daří!
Yves*

Cvak, cvak, aneb jak vyfotit Vánoce

25. prosince 2012 v 1:34 | Yves |  Diary
Tak sedím u notebooku, je přesně 0:55 a já můžu s klidem napsat, že jsem spokojená. Letos se Vánoce skutečně vyvedly. Taky aby ne, dostala jsem iPhone 5, kabelku Louis Vuitton a samozřejmě 10 000,-Kč v hotovosti na spoustu luxusních hadříků. Ha ha ha... ne, buďme vážní. Nebo alespoň přiměřeně k současné situaci. Protože mě nenapadá žádný zvláštní způsob, jak napsat článek o Vánocích, tak si pomůžu s pseudofotkami, které se mi podařilo pořídit. Bůh ví, proč mě bavilo cvakat všechno kolem mě...

10 kytar Jimmyho Page

15. prosince 2012 v 21:13 | Yves |  ostatní
... alias Vánoce jsou už za týden!

Každý to zná. Začne to tak tři, dva týdny před Vánocemi. Obchody zažívají velkou poptávku mouky, cukru, vajec, prášku na pečení, vanilky a oříšků. Plus ještě spousty dalších věcí, ale to jistě každý zná. Maminky se zavírají v kuchyni a pečou, co trouba stačí. Tatínkové a děti místo toho sedí zavření v pokoji a vyláká je až ta vůně, která projde i přes dveře. Ne dobře, můžou občas pomáhat, ale třeba velká část mojí pomoci spočívá v otevírání majonézy do bramborového salátu na Štědrý den. A ta druhá část je zdobení perníčků. Někdy si fakt říkám, že když jsem byla malá, neměla jsem s tím mamce pomáhat, protože teď je to už jenom na mě. Ne, to byl samozřejmě vtip. Už takhle se v kuchyni vážně moc nezdržím, takže doufám, že díky tomuhle získám aspoň nějaké plusové body.

Connaissances en force!

11. prosince 2012 v 17:27 | Yves |  Diary
[Vědomosti vedou!]

Sláva, chuť na článek se opět dostavila. Kupodivu už někdy ráno, což je divný, protože mi chyběl materiál. Ten se dostavil až ve škole, přestože jeden byl naprosto nečekaný (teda nečekaný už dnes). A přitom se mi tam tak nechtělo, styď se!


Jak zažít šok při pohledu do výlohy

3. prosince 2012 v 22:24 | Yves |  ostatní
Nemám ráda tyhle hudebniny. Teda možná bych měla, protože jsem si tam koupila The Division Bell, ale ten bych si stejně tak koupila někde jinde, kdyby na mě tenkrát nevykouknul z výlohy. Každopádně, až na tenhle světlý okamžik tam věčně nic nemaj. (několikrát experimentálně ověřeno) No a když jsme posledně šly z oběda (i když vlastně vůbec nevím, proč zrovna tudy), tak jsme se tam jako obvykle zastavily a hledaly něco, co by stálo za zmínku.

,,Hele, nový album Muse! Fakt z nich nemám respekt, tvrděj, že jejich nová show bude jako The Wall.''
,,Fakt? Hej, ale mají dobrý CD, když na něj obtiskneš ruku, tak změní barvu.''
,,To je psychedelický... Hej, koukej, druhá bestofka Queen, ta je jejich nejlepší! Počkej, cože? Sólový album Roberta Planta! Ty jo, dneska válej!''
,,Ivčoo, Celebration Day!'' *ukazuje hlouběji do výlohy*
,,Jůů, dobře oni! To ne, oni tu mají i plakát! Ten chci!'' *ukazuju nahoru* ,,No do háje, co to je?''
,,Fůj, jak to mohli dát vedle sebe?''

No a šly jsme dál. Bohužel dál už nebyl žádný podnik, kde by se dalo dobře najíst.

,,Heleď, tak půjdem do indický na placku a já si cestou zpátky vyfotim tu výlohu.''
,,Jo, fajn, a já se budu schovávat, aby nikdo neviděl, že k tobě patřím.''
,,Víš co, napíšu o tom pak zaujatej článek na blog.''

A tak jsme se na podpatku obrátily a šly zpátky. A já vyndala z kapsy mobil a vyfotila vám to veledílo.